Hanna Gronkiewicz-Waltz w 1975 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją publiczne prawo gospodarcze. W 1981 obroniła doktorat na podstawie pracy zatytułowanej Rola ministra przemysłowego w zarządzaniu gospodarką państwową, a w 1993 już jako urzędujący prezes NBP pracę habilitacyjną pod tytułem Bank Centralny – od gospodarki planowej do rynkowej.
Praca naukowa
Po ukończeniu studiów pracowała na Wydziale Prawa i Administracji UW. W latach 1990–1992 była adiunktem na Wydziale Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od 1994 jest profesorem UW na Wydziale Prawa i Administracji. Pracuje w Zakładzie Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego, Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych UW. Jest również profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pracownikiem Katedry Europejskiego Prawa Bankowego i Polityki Finansowej w Instytucie Politologii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych tej uczelni. Członek Collegium Invisibile.

Adam Opalski, profesor Uniwersytetu Warszawskiego od 2009 r. Rozprawa habilitacyjna pt.: „Rada nadzorcza w spółce akcyjnej” obroniona na Uniwersytecie Warszawskim (2007), wyróżnienie w XLIV Konkursie „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych (2009).
Rozprawa doktorska pt.: „Instytucja kapitału zakładowego na tle prawnoporównawczym”, obroniona na Uniwersytecie Warszawskim (2002).
Radca prawny w Warszawie (2002).
Członek zespołów problemowych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości RP do spraw reformy kodeksu spółek handlowych (2006 ) oraz opracowania nowego kodeksu cywilnego (2008).
Członek zespołu problemowego przy Komitecie Dobrych Praktyk do przygotowania zmian „Dobrych praktyk w spółkach publicznych 2005” (2006).
Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (stypendium zagraniczne „Kolumb” dla młodych doktorów, 2004-2005, stypendium krajowe „Start”, 2000); stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (2000); stypendysta Instytutu Międzynarodowego Prawa Prywatnego im. Maxa Plancka, Hamburg (2005, 2009); stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst (2006)
Członek Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego (2007 ); członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa (2005).

Jolanta Blicharz - profesor Uniwersytetu Wrocławskiego; autorka ponad stu publikacji naukowych (monografii, artykułów) oraz komentarzy, m.in. do ustawy o zmianie imienia i nazwiska, prawa o stowarzyszeniach, ustawy o fundacjach, ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o spółdzielniach socjalnych.

Urszula Kalina-Prasznic specjalizuje się w polityce gospodarczej, sektorze publicznym w gospodarce i ubezpieczeniach społecznych. W 1976 roku obroniła pracę doktorską pt.: Zagadnienia społeczno-ekonomiczne i prawne absencji w pracy, napisaną pod kierunkiem prof. Jana Jończyka z Zakładu Prawa Pracy Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w 1991 roku na podstawie rozprawy: Finansowanie ubezpieczenia pracowniczego[3]. Trzy lata później otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego. W latach 1978-1981, 1999-2005 i od 2008 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2005 roku została powołana na funkcję prorektora ds. ogólnych Uniwersytetu Wrocławskiego, pełniąc ją do 2008 roku.