Jak informuje kancelaria, ze strony Greenberg Traurig transakcję prowadził partner Lejb Fogelman, wraz z partnerami: Łukaszem Pawlakiem, Stephenem Horvathem (biuro w Londynie), Paulem Westhoffem (biuro w Amsterdamie) oraz prawnikami: Adamem Cainem (biuro w Londynie), Agatą Jakubczak, Małgorzatą Paśnik i Mateuszem Śliżewskim.
- Polski sektor bankowy podlega dalszej konsolidacji i Greenberg Traurig odgrywa w tym procesie znaczącą rolę - powiedział senior parter Lejb Fogelman. - To druga, po przejęciu Nordea Banku przez Bank PKO BP S.A. ważna transakcja przejęcia banków w ciągu roku, w której doradzał Greenberg Traurig, – dodał.
Po zakończeniu wezwania BNP Paribas będzie właścicielem pomiędzy 88,64 proc. a 90 proc. akcji BGŻ. Rabobank będzie miał nieco mniej niż 10 proc. akcji BGŻ. Transakcja została przeprowadzona po uzyskaniu wymaganych zgód regulacyjnych, w tym Komisji Nadzoru Finansowego.

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 1750 prawników obsługujących klientów w 36 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. 
Greenberg Traurig w Polsce świadczy usługi prawne największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom i instytucjom w Europie Środkowej oraz poza nią.