Transakcja została przeprowadzona w drodze nabycia udziałów. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Senatorskiej 18 w pobliżu Placu Teatralnego i oferuje ponad 17 000 m2 powierzchni biurowej. 

Unikalne lokalizacja

Jak podkreśla Charzyński, właśnie unikalna lokalizacja wynikająca z bliskości Opery Narodowej, Starego Miasta i Zamku Królewskiego wpłynęła na szczególny charakter transakcji. 

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować Generali Real Estate jako naszego klienta w tym projekcie, a udana realizacja tej transakcji to kolejny dowód na bardzo dobry rok dla Greenberg Traurig w Polsce - dodaje Jolanta Nowakowska-Zimoch, Partner w warszawskim biurze Greenberg Traurig i Szef Praktyki Nieruchomości w Polsce.

 

Międzynarodowa kancelaria i jedna z wiodących firm

Generali Real Estate - jak informuje kancelaria - jest jedną z wiodących na świecie firm zarządzających aktywami w sektorze nieruchomości. Na koniec czerwca 2018 roku spółka zarządzała portfelem aktywów na całym świecie o wartości 29 mld EUR. 

- Spółka inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości zlokalizowane w głównych miastach Europy, ze szczególnym uwzględnieniem prestiżowych budynków biurowych, powierzchni handlowych, w tym również tych mieszczących się przy głównych ulicach tj. tzw. powierzchni typu high-street - zaznaczono. 

Z kolei Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 2000 prawników obsługujących klientów w 38 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.