Jak informuje kancelaria, w wyniku transakcji fundusz z grupy Innova Capital został pośrednio większościowym wspólnikiem Profim sp. z o.o. (mniejszościowy pakiet udziałów zachowało dwóch z czterech dotychczasowych wspólników spółki).

Prawnicy Greenberg Traurig doradzali we wszystkich prawnych aspektach transakcji, obejmujących badanie spółki, negocjowanie dokumentacji transakcyjnej nabycia udziałów oraz umowy wspólników, uzyskanie przez Innova Capital zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przeprowadzenie transakcji, jak również w zakresie pozyskania przez Innova Capital finansowania dłużnego na potrzeby zapłaty części ceny sprzedaży.

Ze strony warszawskiego biura Greenberg Traurig transakcja była nadzorowana przez Partnera Zarządzającego Jarosława Grzesiaka i prowadzona przez partnera Pawła Piotrowskiego oraz partnera lokalnego Aleksandra Janiszewskiego. W transakcji brał również udział partner i szef Praktyki Bankowości i Finansów, Andrzej Wysokiński.
W skład zespołu weszli ponadto: Agata Wiśniewska (associate), Mateusz Koronkiewicz (senior associate), Anna Cienkus (senior associate), Piotr Smolarczyk (senior associate) oraz Iga Czerniak (Associate).

Innova Capital jest wiodącym funduszem private equity w Europie Centralnej, specjalizującym się w wykupie spółek średniej wielkości. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej Innova zainwestowała blisko 700 mln EUR w 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.
Profim jest jednym z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie. Od 25 lat tworzy produkty odpowiadające najwyższym normom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa, wyznaczając standardy zdrowego i efektywnego miejsca pracy biurowej.