Zysk po opodatkowaniu wyniósł 904 mln USD, o 14% więcej niż w zeszłym roku.

Rok finasowy 2016 był kolejnym dobrym rokiem dla Baker & McKenzie. Silny wzrost na całym świecie jest dowodem wysokiego zaufania, jakim obdarzają nas klienci w tym okresie znaczącej niepewności na świecie. Odzwierciedla on także ogromny wysiłek oraz niezwykły talent 13 tysięcy naszych pracowników. Nie tylko zwiększyliśmy nasze przychody i zysk lecz - co bardziej istotne - budujemy coraz silniejsze relacje z klientami i jesteśmy doceniani za innowacyjność, co jest odnotowywane w rankingach kancelarii - powiedział Eduardo Leite, globalny partner zarządzający Baker & McKenzie.

Ten rok finansowy był wyjątkowy dla Baker & McKenzie pod względem rozwoju kompetencji oraz nominacji partnerskich. Nominowanych zostało 150 nowych partnerów, w tym 85 w ramach awansu wewnętrznego.  Dodatkowo otwarte zostało w Belfaście Globalne Centrum Usług (Global Services Centre), zapewniające klientom kancelarii wysokiej jakości wsparcie prawne i biznesowe. Jest to drugie tego typu centrum - pierwsze działa w Manili na Filipinach.

Wzrost przychodów i zysku polskiego biura Baker & McKenzie był zbieżny z globalnym trendem a grono partnerów powiększyło się o pięcioro osób. Dodatkowo otwarte zostało nowe biuro w Łodzi, które oferuje wsparcie w zakresie fuzji i przejęć, nieruchomości, prawa korporacyjnego, praw własności intelektualnej oraz technologii, prawa pracy i prawa antymonopolowego.


 

- Zgodnie z naszą nową strategią konsekwentnie zwiększamy przychody dopasowując się do polskiego, bardzo konkurencyjnego  rynku, korzystając jednocześnie ze wsparcia naszych biur zagranicznych. Szczególnie cieszy mnie, że w ostatnim roku nominowaliśmy na stanowisko partnera pięcioro znakomitych prawników: Weronikę Achramowicz (M&A), Katarzynę Kopczewską (Podatki), Łukasza Hejmeja i Sebastiana Pabiana (Spory) oraz Przemysława Kucharskiego (Nieruchomości). Dzięki otwarciu biura w Łodzi jesteśmy w stanie zaproponować bardziej zdywersyfikowane usługi, łącząc wysoką jakość i konkurencyjne ceny. Mimo sporych zmian i inwestycji to był udany rok z finansowego punktu widzenia dla naszego biura. W następnych latach spodziewamy się dalszego, bardziej dynamicznego wzrostu przychodów - na poziomie dwucyfrowym rocznie - mówi Marek Rosiński, partner zarządzający Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Eduardo Leite podsumowuje: Brexit niewątpliwie odbije się negatywnie na wartości transakcji w najbliższym czasie. Dzięki naszej silnej globalnej pozycji jesteśmy w dobrej sytuacji, pomimo ryzyka spowolnienia w Europie. Przewidujemy kolejny pomyślny rok.