Jak informują autorzy projektu, jego głównym celem jest zapewnienie prywatności w spersonalizowanych ubezpieczeniach komunikacyjnych, czyli takich, w których składka uzależniona jest m.in. od tego, czy kierowca przestrzega reguł ruchu drogowego, jak często bierze udział w kolizjach lub niebezpiecznych sytuacjach, po jakich drogach się porusza, w jakich godzinach najczęściej prowadzi itp. To na te potrzeby znajdujące się w samochodzie ubezpieczonego urządzenia zbierają różnego rodzaju dane.
- Wyzwaniem dla branży ubezpieczeniowej jest takie przetwarzanie informacji, aby umożliwić indywidualizację oferty bez uszczerbku dla prywatności – czytamy w opisie badania.

Projekt GIODO i Instytutu Matematycznego PAN ma w założeniu być swego rodzaju analizą w fazie projektowania. Zamierzeniem realizujących go instytucji jest przygotowanie rekomendacji w zakresie rozwiązań, które należy przyjąć, aby zagadnienie prywatności włączone było w cały proces opracowywania systemu spersonalizowanych ubezpieczeń.

Więcej informacji na ten temat:  http://www.giodo.gov.pl/pl/597/10124>>