Ośrodek Angel Care we Wrocławiu, który był przedmiotem pierwszej ze wspominanych transakcji, jest kompleksowym centrum opieki nad osobami starszymi o zróżnicowanych potrzebach, przeznaczonym zarówno dla samodzielnych seniorów, jak i dla osób wymagających całodobowej pomocy, w tym chorujących na demencję. Ośrodek będzie dziewiątą placówką prowadzoną przez MEDI-system w Polsce.

Zakres doradztwa kancelarii Gide w ramach tego projektu obejmował wszelkie kwestie prawne zarówno w zakresie analizy due diligence spółki celowej prowadzącej Centrum Seniora Angel Care, jak i w zakresie przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

Po stronie kancelarii Gide nad tym projektem pracował zespół kierowany przez Dariusza Tokarczuka (partner zarządzający, radca prawny) oraz Błażeja Czwarnoka (counsel, adwokat), w tym między innymi Joanna Karkoszka (associate, avocat à la cour), Anna Ratajczyk-Sałamacha (associate, radca prawny).

Niespełna miesiąc wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, kancelaria sfinalizowała także transakcję nabycia przez MEDI-system Domu Opieki Ostoya w Starych Babicach pod Warszawą od grupy Allenort Capital Fund.
W pracach nad analizą due diligence spółek celowych oraz  dokumentacją transakcyjną uczestniczył zespół kierowany przez Tomasza Roszczyca (associate, adwokat) oraz Błażeja Czwarnoka (counsel, adwokat).

Projekty są kontynuacją wieloletniej współpracy sieci MEDI-system z kancelarią Gide, która w 2015 roku kompleksowo doradzała przy nabyciu polskiej spółki przez francuską grupę Orpea.