Jak podkreślają organizatorzy, celem szkolenia jest zaktywizowanie adwokatów i radców prawnych jako potencjalnych reprezentantów dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w postępowaniach. W ten sposób pragną poszerzać dostęp tych dzieci do wymiaru sprawiedliwości.
- Chcielibyśmy, żeby w trakcie szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę na temat rodzajów naruszeń praw człowieka, z jakimi stykają się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, najważniejszych standardów praw człowieka na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz dostępnych środków ochrony prawnej. Zależy nam także na tym, żeby uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności, które pozwolą im budować nowatorską i skuteczną argumentację w sprawach, w których reprezentują dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi - czytamy w zaproszeniu na szkolenie.

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Navigator Postępowanie Karne
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów

Szkolenie jest częścią europejskiego projektu „Innovating European lawyers to advance rights of children with disabilities” koordynowanego przez organizację Mental Disability Advocacy Centre oraz współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jak zanzaczają organiztorzy, trening ma charakter pilotażowy, dlatego chcielibyśmy również zebrać opinie uczestników na temat wykorzystanych materiałów oraz przebiegu samego szkolenia. Na podstawie zebranych uwag i sugestii wprowadzą zmiany do przyszłych szkoleń prowadzonych na kolejnym etapie projektu.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 listopada w godz. 9.00 – 16.30. Zgłoszenia można składać do 9 listopada 2016 r. na adres email: warsztaty@hfhr.org.pl.
W razie jakichkolwiek pytań można telefonować pod numer tel. (22) 556 44 45.