Jak podkreśla redakcja miesięcznika,  Wierzbowski jest jedną z ikon polskiej adwokatury. Wraz ze swoją kancelarią w ubiegłym roku (reprezentując interesy konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa) z powodzeniem zakończył spór o wyniki przetargu na wykonawców dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole o wartości 11,5 mld złotych.
W województwie małopolskim wygrał w tym roku Łukasz Gładki, adwokat z krakowskiej kancelarii Jaworski Pogoda Gładki, która w sierpniu i we wrześniu ubiegłego roku doprowadziła do spektakularnego ustanowienia zabezpieczenia rzeczowego na hipotekach nieruchomości członków zarządu Amber Gold.
Wśród laureatów konkursu Profesjonaliści Forbesa 2013 znalazł się również dr hab. Tomasz Sójka, partner zarządzający z poznańskiej kancelarii Sójka & Maciak – Adwokaci. To adwokat, który udowadnia, że polskie kancelarie mogą z powodzeniem rywalizować nad Wisłą z dużymi międzynarodowymi korporacjami.
Laureatami zostali najnowszego rankingu miesięcznika "Forbers" zostali tez radcowie prawni: Grzegorz Wanio, Dorota Seweryn-Stawarz, Sylwester Cetera (dolnosląskie), Jolanta Budzowska, Karol Tatara i Michał Jaworski (Małopolskie),  Witold Daniłowicz, Paweł Dębowski i Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz (Mazowieckie) oraz Ewa Jezierewska, Wojciech Grochowiecki  i Jarosław Niesiołowski (Pomorskie).

Więcej:
Tajemnica zawodowa – święta rzecz >>>
Blisko biznesu i ludzi >>>