Dziś na NewConnect zadebiutowała krakowska kancelaria biegłych rewidentów. Firma przeprowadziła pierwszą w historii nowej platformy obrotu ofertę publiczną, z której uzyskała ponad 3 mln zł.  Spółka zamierza stworzyć w kraju grupę firm zajmujących się usługami finansowymi, od audytu po porady prawne. W ubiegłym roku Auxilium miało 1,7 mln zł przychodów i 260 tys. zysku netto.

Na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zadebiutowała w czwartek Kancelaria Biegłych Rewidentów Auxilium. Prawa do akcji spadły na otwarciu o 3,8 proc. do 3,85 zł. Spółka pozyskała z rynku ponad 3 mln zł. Środki te Auxilium chce przeznaczyć na budowę sieci oddziałów na terenie całej Polski, stworzenie sieci franchisingowej podmiotów świadczących usługi księgowe oraz stworzenie grupy kapitałowej. Firma chce, aby w grupie była firma konsultingowa, prawnicza oraz archiwizacyjna. Według osób decyzyjnych w firmie, obecnie Auxilium prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji.

W krótkim wystąpieniu podczas debiutu spółki, Zofia Podhorodecka – prezes zarządu Auxilium S.A. powiedziała, że 27 września 2007 r. to dla spółki dzień historyczny. – To sukces będący wynikiem wielu lat pracy i inwestowania zysków w ciągły rozwój naszej spółki. Chcieliśmy Giełdy, myśleliśmy o głównym rynku. Gdy już mieliśmy prospekt pojawił się NewConnect. Jesteśmy zadowoleni z tego wyboru ale pragnę oświadczyć, że NewConnect to nasz pierwszy krok, następnym będzie główny rynek Giełdy - powiedziała Podhorodecka. - NewConnect pozwoli nam się rozwinąć, sprawi, że nasze usługi będziemy świadczyć w całej Polsce, a nasza spółka będzie znacznie lepiej rozpoznawalna i postrzegana jako firma transparentna. Inwestorom dziękuję za zaufanie. Redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 74%. Zrobimy wszystko, żeby inwestorzy byli zadowoleni z tej inwestycji - dodała.


Auxilium Kancelaria Biegłych Rewidentów świadczy usługi audytorskie, księgowe i doradztwa podatkowego. W 2006 roku Auxilium miało 260 tys. zł zysku netto, 287,5 tys. zł zysku operacyjnego i 1,78 mln zł przychodów. Zgodnie z prognozą, w 2007 roku przychody ze sprzedaży wzrosnąć mają do 2,26 mln zł, a w 2008 roku do 2,87 mln zł. Koszty z działalności operacyjnej wzrosnąć mają z 1,46 mln zł w 2006 roku do 1,79 mln zł w 2007 roku i 2,2 mln zł w 2008 roku. W ciągu roku spółka zapowiedziała debiur na rynku regulowanym GPW. Przypomnijmy, że na rynku regulowanym jest już notowana firma konsultingowa DGA.

(Źródło: KW/New Connect)