Sąd stwierdził, że urząd rejestracyjny nie popełnił błędu w ocenie, uznając, na podstawie analizy sytuacji panującej na Węgrzech, że w odczuciu właściwego kręgu odbiorców zgłoszony znak towarowy jest sprzeczny z porządkiem publicznym lub z dobrymi obyczajami. Zgodnie bowiem z prawem węgierskim sierp, młot i czerwona gwiazda pięcioramienna są uważane za „symbole despotyzmu”, a ich używanie jest sprzeczne z porządkiem publicznym. Sygnatura akt T 232/10
ETS: godło ZSRR nie może być znakiem towarowym
Znaku towarowego nie rejestruje się, jeżeli jest on sprzeczny z porządkiem publicznym lub z dobrymi obyczajami w części Unii stwierdził 20 września ETS. Należy odmówić rejestracji godła ZSRR, gdyż sierp i młot uznawany w niektórych państwach za symbole despotyzmu.
W 2006 r. Couture Tech Ltd, spółka zajmująca się międzynarodowymi kontaktami jednego z rosyjskich projektantów mody, zgłosiła do rejestracji godło ZSRR. Wspólnotowy urząd - OHIM odrzucił to zgłoszenie, uzasadniając swoją decyzję tym, że zgłoszony znak towarowy stanowił wierne odtworzenie godła byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Opierając się na przepisach prawa oraz praktyce administracyjnej niektórych z państw członkowskich – a mianowicie Węgier, Łotwy i Republiki Czeskiej – OHIM stwierdził, że symbole związane z byłym ZSRR będą postrzegane jako sprzeczne z porządkiem publicznym lub z dobrymi obyczajami przez znaczącą część odbiorców zamieszkałych w tej części Unii Europejskiej, która była poddana reżimowi sowieckiemu. Couture Tech Ltd wniosła do Sądu skargę o stwierdzenie nieważności tej decyzji. W ogłoszonym 20 września wyroku Sąd stwierdził, że znaku towarowego nie rejestruje się, jeżeli jest on sprzeczny z porządkiem publicznym lub z dobrymi obyczajami w części Unii.