Szkolenie, realizowane w ramach projektu "Wdrożenie oceny okresowej prokuratorów" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, adresowane jest do prokuratorów ocenianych, tj. podlegających ocenie okresowej prokuratorów na podstawie przepisów ustawy z 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz.U. z 2011 r., Nr 270, poz. 1599 z późn. zm.).
Celem szkolenia jest zapoznanie wszystkich ocenianych prokuratorów z systemem ocen okresowych pracy prokuratora, wyjaśnienie procedury, formularzy oraz pojęć używanych przy dokonywaniu oceny. Szkolenie ma charakter e-learningowy i odpowiada 6 godzinom szkoleniowym, składających się z następujących sześciu modułów:
1.    Czym są oceny okresowe.
2.    Kompetencje zawodowe.
3.    Oceny okresowe prokuratorów w świetle prawa.
4.    Specyfika Arkusza do Samooceny i Oceny współpracownika.
5.    Indywidualny Plan Rozwoju Zawodowego.
6.    Tryb odwołania i zgłaszania uwag do wyników oceny i IPRZ.
Jak podkreślają organizatorzy, uczestnictwo w szkoleniu e-learningowym jest formą podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Pozytywne ukończenie szkolenia umożliwia pobranie imiennego certyfikatu, który uczestnik szkolenia będzie mógł samodzielnie wygenerować i dołączyć do akt osobowych. Przed wygenerowaniem certyfikatu należy wypełnić anonimowa ankietę ewaluacyjną oceniająca szkolenie, link do elektronicznej ankiety jest dostępny na platformie e-learningowej.
Szkolenie jest dostępne na platformie e-learningowej wykonawcy pod subdomeną https://szkolenia.pg.gov.pl. Link dostępowy do szkolenia znajduje się na stronie internetowej Prokuratury Generalnej i stronie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Jak informuje PG, rekrutacja prokuratorów na szkolenie e-learningowe odbywa się w formie elektronicznej, za pomocą kodu dostępu, który można otrzymać w macierzystych jednostkach. Przy odbiorze kodu dostępu konieczne jest wypełnienie i podpisanie przez uczestnika szkolenia następujących dwóch dokumentów:
1.    deklaracji uczestnictwa w projekcie,
2.    oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Kandydat na szkolenie e-leaningowe dokonuje rejestracji elektronicznie, po zalogowaniu się na platformie, za pomocą otrzymanego kodu dostępu.
Zasady rekrutacji uczestników na szkolenie e-learningowe oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej Prokuratury Generalnej pod adresem www.pg.gov.pl/fundusze-europejskie/ w materiałach do pobrania "Zasady uczestnictwa w szkoleniu e-learningowym".