Rafał Hajduk jest uznanym ekspertem w dziedzinie doradztwa transakcyjnego i obsługi prawnej przedsiębiorstw z sektora energetycznego. Specjalizuje się w obsłudze inwestycji w infrastrukturę energetyczną, szczególnie wytwórczą, w kwestiach regulacyjnych oraz w fuzjach i przejęciach w tym sektorze, jak również w obrocie energią i instrumentami pochodnymi. Jest oficjalnym polskim doradcą prawnym European Federation of Energy Traders. Zanim dołączył do DZP kierował polską praktyką energetyczną w międzynarodowej kancelarii prawniczej.

- Rafał to świetny prawnik łączący rozległą wiedzę z biznesowym podejściem. Jestem przekonany, iż jego bogate doświadczenie i zrozumienie specyfiki branży, będzie istotnym wsparciem dla naszych klientów – powiedział Marcin Krakowiak, szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP. 
Wraz z Rafałem Hajdukiem do Praktyki Infrastruktury i Energetyki dołączyli Grzegorz Filipowicz, Senior Associate, a także prawnicy na stanowisku Associate: Anna Konopka, Natalia Jankowska oraz Mateusz Koszel. Nowi członkowie zespołu łączą siły z partnerem Pawłem Grzejszczakiem, uznanym ekspertem w zakresie doradztwa prawnego dla sektora energetycznego.

- Od lat obserwuję działania DZP w zakresie doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorstw energetycznych. Cieszę się, że od dziś mogę być częścią Praktyki Infrastruktury i Energetyki oraz wierzę, że wraz z zespołem przyczynimy się do dalszego rozwoju tej praktyki – powiedział Rafał Hajduk.