Jak informuje kancelaria, jest to już trzecie w ciągu ostatnich 3 lat przejęcie spółek z branży gospodarki odpadami komunalnymi przez FBSerwis. W 2015 roku FBSerwis kupiła 100 proc. udziałów firmy Pro Eko Natura z Dolnego Śląska (obecnie FBSerwis Dolny Śląsk), a w roku 2016 80 proc. udziałów spółki Amest Kamieńsk z okolic Łodzi (obecnie FBSerwis Kamieńsk). Wówczas również doradzali jej eksperci z naszej kancelarii.

Spółki PHK Trans-Formers Wrocław i Trans-Formers Karparia swoją działalność koncentrują w obszarze odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz higieny komunalnej.

FBSerwis, opierając się na międzynarodowych doświadczeniach, świadczy m.in. usługi w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości, utrzymania infrastruktury i przemysłu oraz usługi środowiskowe, w tym, na coraz większą skalę - usługi obejmujące transport i zagospodarowanie odpadów.

Z ramienia kancelarii sprawę prowadzili specjaliści z Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Marcin Krakowiak, partner i szef praktyki oraz Michał Przychoda, associate.  

 

LEX Navigator Prawo Handlowe
Artykuł pochodzi z programu LEX Navigator Prawo Handlowe
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami