- Wszyscy pracownicy sądów będą ubrani na czarno i będą mieli przypięte plakietki z informacją o proteście. Masowo wysyłamy również listy protestacyjne do ministra sprawiedliwości z naszymi postulatami oraz przyklejonym jednym groszem, który ma symbolizować naszą biedę - mówi Katarzyna Bielarz ze Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP.
Jak informuje związek, uczestnicy protestu wyrażą swoje niezadowolenie poprzez korzystanie z możliwości oddania krwi i tym samym wykorzystania przysługującego im z tego tytułu dnia wolnego, stawienie się w miejscach pracy w czarnych ubraniach z umieszczoną na nich plakietką, informującą o podjęciu protestu, umieszczenie w budynkach sądów informacji o Proteście Pracowników Sądownictwa, wykonywanie bieżących czynności na stanowiskach pracy w sposób nad wyraz skrupulatny, umieszczanie informacji o proteście na stronie internetowej sądów, a także wzięcie urlopów na telefon.
Dziś protest płacowy pracowników sądów
Dość pracy za grosze pod takim hasłem w wielu miastach protokolanci, asystenci sędziów, sekretarze, kuratorzy i woźni sądowi organizują w czwartek akcję protestacyjną. Domagają się podwyżek. Część sędziów odwołała z tego powodu rozprawy.