Nagrody zostały wręczone 19 czerwca w Londynie podczas gali "Women in Business Awards 2013" stanowiącej podsumowanie rankingu międzynarodowego wydawnictwa Legal Media Group. Nagrodę w imieniu kancelarii odebrała Marta Frąckowiak, partner w DLA Piper w Polsce.
Do nagród "Best Firm" zostały nominowane liczne biura DLA Piper
w Europe, Azji i na bliskim wschodzie. Kancelaria została nominowana łącznie w 25 kategoriach. Nagrodę dla kobiety doradzającej w zakresie cen transferowanych otrzymała Agata Ucdea z  biura DLA Piper w Holandii. Marta Frąckowiak została nominowana w kategorii "Corporate Governance".
DLA Piper podkręsla, że od początku działalności w Polsce prowadzi politykę równouprawniania w miejscu pracy. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w składzie partnerskim kancelarii (3 kobiety, 4 mężczyzn), a wszystkie działy administracyjne są prowadzone przez kobiety. Polityka różnorodności (diversity) jest częścią strategii kancelarii, zmierzającej do wdrażania innowacyjnych rozwiązań na wszystkich polach działalności, w tym również w zakresie równouprawniania w miejscu pracy czy realizacji projektów społecznej odpowiedzialności biznesu (CR) oraz doradztwa prawnego pro bono.
– Ta nagroda to ważne wyróżnienie dla kancelarii, ale muszę podkreślić, że sukces biznesowy, który odniosły moje koleżanki to nie tylko zasługa prowadzonej przez kancelarię polityki diversity, ale przede wszystkim świadectwo ich kompetencji i profesjonalizmu. Cenię pracę z kobietami, bardzo mnie inspirują. – mówi Krzysztof Wiater, partner zarządzający w DLA Piper w Europie Środkowo-Wschodniej.