Wspólnie firmy osiągą jednocześnie pozycję dominującego globalnego lidera w rejonie Oceanu Spokojnego. - W odpowiedzi na potrzeby klientów w zakresie doskonałej jakości doradztwa, jednocześnie zintegrowanego i bardziej zaangażowanego w życie społeczności lokalnych w dzisiejszym globalnym świecie, partnerzy z firm Dentons, 大成, Gadens i Rodyk dostrzegają potencjał i wartość połączenia sił, które umożliwiłoby lepszą obsługę klientów na całym świecie - czytamy w opublikowanym komunikacie.
- Firma Dentons osiągnęła dla swoich klientów więcej w ciągu jednego roku, niż jakakolwiek inna firma prawnicza w najnowszej historii, a rok się jeszcze nie skończył – mówi Joe Andrew, przewodniczący Rady Firmy. - Nasi klienci podkreślają, że nasze zaangażowanie w dostarczanie im większego doświadczenia na kluczowych rynkach całego świata – w tym poprzez połączenie z 大成, fuzję z McKenna Long, przejęcie zespołu SoHo w Nowym Jorku, przyłączenie się do nas wiodącego zespołu z Budapesztu, otwarcie biura w Mediolanie oraz połączenie z firmami Gadens z Australii oraz Rodyk z Singapuru – jest istotne, ponieważ pomaga wspierać ich działalność na poziomach lokalnym, krajowym i globalnym - dodaje.
- Celem tego połączenia jest dobór utalentowanych specjalistów, z czego skorzystają nasi klienci. Chcemy tego dokonać w sposób zgodny z naszym policentrycznym podejściem i ideą innowacyjności, na której stworzyliśmy naszą firmę” – stwierdza Elliott Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons. - Widzimy w tych firmach wspólne nam ambicje dawania klientom więcej, kwestionowania status quo i tworzenia wartości dodanej do wszystkich naszych działań - dodaje.

Jak podkreślają partnerzy, połączenie uwypukli silne praktyki firm: Gadens – Finansów, Nieruchomości i Energetyki, Rodyk – Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Bankowości i Finansów, Prawa Spółek, Własności Intelektualnej i Nieruchomości, wiodące praktyki Dentons oraz bezkonkurencyjną pozycję na rynku chińskim firmy 大成. - Zstanawialiśmy się, jak poprawić możliwości Gadens jeśli chodzi o realizację potrzeb klientów z regionu Azji i Pacyfiku aż po Australię, a także – jak skuteczniej wspierać klientów, którzy są zainteresowani działalnością na całym świecie. Połączenie z Dentons stwarza nam idealną ku temu okazję” – mówi Ian Clarke, krajowy dyrektor Gadens.
- Myślenie przyszłościowe firmy Rodyk, jej międzynarodowa perspektywa oraz chęć świadczenia kompleksowych usług prawnych klientom, których potrzeby wykraczają poza granice państw, doprowadziły nas do tej historycznej szansy stania się częścią największej na świecie i wiodącej firmy prawniczej” – stwierdza Philip Jeyaretnam, partner zarządzający Rodyk & Davidson LLP. - Chiny kontynuują rozwój relacji gospodarczych i handlowych zarówno z Australią, jak i Singapurem” – wyjaśnia Jinquan Xiao, Starszy Partner i Szef Komisji Nadzoru firmy 大成. „Gadens i Rodyk oferują doświadczenie oraz wysoką jakość doradztwa, wymagane przez naszych klientów na rynkach, których znaczenie dla Chin stale rośnie dodaje.

Aktualnie Dentons oferuje kompleksowe doradztwo doświadczonych ekspertów w 24 sektorach i 39 praktykach. Jeśli połączenie zostanie zrealizowane, liczba biur Dentons w krajach w rejonie Pacyfiku wzrośnie do ponad 80.

Australia
Połączenie z Gadens wzmocni ofertę dla sektorów: bankowego i finansowego, nieruchomości i budowlanego oraz energetycznego i surowców naturalnych, a także w praktykach prawa spółek i doradztwa podatkowego, ubezpieczeń i upadłości, własności intelektualnej i technologii, rozwiązywania sporów, relacji rządowych, prawa pracy oraz planowania przestrzennego i ochrony środowiska. 

Singapur
Rodyk wnosi wieloletnie doświadczenia najstarszej firmy prawniczej w Singapurze w obszarach prawa spółek, prawa finansowego, własności intelektualnej i technologii, postępowań sądowych i arbitrażu oraz nieruchomości.

W przypadku zatwierdzenia, od chwili kiedy połączenie z firmą 大成 wejdzie w życie, proponowaną nazwą firmy w języku angielskim i wszystkich innych będzie Dentons, a w języku chińskim 大成.

Szczegółowe informacje na temat planowanego połączenia dostępne są na stronie internetowej: www.dentonscombination.com.

O Dentons i 大成
Dentons to globalna firma prawnicza.  Do dyspozycji klientów Dentons jest 3 tys. prawników i specjalistów w ponad 80 biurach zlokalizowanych w ponad 50 krajach.