Jak podkreśla kancelaria, jeżeli połączenie zostanie zatwierdzone przez partnerów obu firm i sfinalizowane, zapewni klientom Gallo Barrios Pickmann dostęp do doświadczenia i wiedzy tysięcy prawników, w ponad 60 krajach, na sześciu kontynentach. Dotychczasowi klienci Dentons otrzymają bezpośrednie wsparcie cenionych prawników Gallo Barrios Pickmann w Limie, stolicy Peru.

- Poprzez połączenie z uznaną firmą w Peru, Dentons potwierdza swoją renomę jako największa i wiodąca firma prawnicza na świecie - powiedział Joe Andrew, globalny prezes Dentons.

Planowane połączenie jest następstwem zaproponowanego, ogłoszonego na początku maja strategicznego partnerstwa z brazylijskim Vella Pugliese Buosi Guidoni oraz rozpoczęcia działalności Dentons Muñoz w Ameryce Śrokowej, Dentons López Velarde w Meksyku i Dentons Cardenas & Cardenas w Kolumbii. Jest to część strategii szybkiego rozwoju Dentons w Ameryce Łacińskiej.

- Dzięki temu połączeniu jesteśmy gotowi, aby stać się jedną z wiodących firm prawniczych w Ameryce Łacińskiej - mówi Elliott Portnoy, globalny dyrektor generalny Dentons. - W tym regionie nasza kancelaria rozwija się szybciej, a w połączeniu z najlepszymi lokalnymi firmami, szybciej niż ktokolwiek wcześniej - dodaje.

Połączenie ma wzmocnic  rangę Dentons w kluczowych sektorach i praktykach, takich jak Bankowość i Finanse, Prawo Spółek, Spory i Postępowania Sądowe, Prawo Pracy, Górnictwo i Zasoby Naturalne oraz Prawo Podatkowe.
- Cieszymy się z perspektywy dołączenia do Dentons, dzięki policentrycznemu podejściu otrzymamy cenną platformę, która pomoże zaoferować klientom możliwości realizowania ich własnych strategii - mówi Julio Gallo, partner z Gallo Barrios Pickmann.

Po zatwierdzeniu przez partnerów obu firm (zgodnie z planem głosowanie ma się odbyć za kilka tygodni), połączenie rozpocznie się jeszcze w 2017 roku.