Poprzez skupienie w jednym miejscu funkcji realizowanych dotychczas w różnych biurach, DBSE wykorzystuje efektywniej efekt skali i zasoby obu regionów, dzięki czemu Dentons będzie mógł świadczyć swoim klientom usługi o jeszcze wyższej jakości.  - Otwarcie DBSE wyznacza początek realizacji naszej globalnej strategii usług wspólnych, mającej kluczowe znaczenie dla integracji biznesu, i której celem jest dalsze podniesienie jakości usług biznesowych świadczonych na rzecz naszych prawników – powiedział Joe Andrew, przewodniczący Rady Dentons.  I dodał, że Dentons jest obecny w 58 krajach na całym świecie. - Zachowując policentryczną kulturę naszej firmy, przejawiającą się szacunkiem dla tradycji i wartości prawnych na poszczególnych rynkach, przywiązujemy jednocześnie dużą wagę do tego, aby zapewnić rosnącej liczbie klientów korzystających z usług naszych licznych biur w wielu regionach, korzyści wynikające z bycia jedną firmą - mówił.
- W rezultacie nadzwyczajnego rozwoju Dentons na przestrzeni kilku ostatnich lat, posiadamy teraz zespół niezwykle utalentowanych prawników pracujących w liczniejszych lokalizacjach niż w przypadku innych firm” – powiedział Elliott Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons. - Dzięki temu, że dołączyli do nas specjaliści z zakresu usług dla biznesu z doświadczeniem zdobytym w innych wiodących firmach prawniczych, organizacjach świadczących wyspecjalizowane usługi biznesowe oraz firmach międzynarodowych, uruchomienie DBSE jest znaczącym krokiem naprzód w naszym dążeniu do zapewnienia klientom najwyższej jakości usług prawniczych efektywniej niż nasi konkurenci - dodał.
- W obliczu dynamicznej ekspansji Dentons w Europie, DBSE pozwoli nam na stworzenie silnego zaplecza dostarczającego spójne rozwiązania wysokiej jakości dostosowane do coraz bardziej złożonych potrzeb biznesowych naszej firmy i naszych klientów – dodał Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

DBSE, kierowane przez Piotra Macieję, ma siedzibę w biurowcu Atrium Centrum położonym w ścisłym centrum Warszawy, w bliskiej odległości od warszawskiego biura Dentons. Centrum zatrudnia obecnie ponad 70 specjalistów z zakresu usług finansowych, business development, marketingu, HR oraz IT. Dentons planuje dalszy rozwój DBSE w okresie najbliższych dwóch lat. - Mieliśmy wielkie szczęście, że na tak konkurencyjnym polskim rynku pracy, udało nam się pozyskać do naszego zespołu specjalistów najwyższej klasy. Zawdzięczamy to w dużej mierze reputacji Dentons jako niekwestionowanego lidera rynku prawniczego w Polsce – powiedział Piotr Macieja, dyrektor DBSE.