Jak podkreśla kancelaria, TriGranit Development to wiodący węgierski deweloper działający na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.
TPG Real Estate przejęło blisko 30 spółek w czterech krajach, w tym cały portfel TriGranit w Polsce, na Słowacji i w Chorwacji, oraz wybrane aktywa na Węgrzech. Wartość transakcji to ponad 500 milionów euro.
Z informacji kancelarii wynika, że prace międzynarodowego zespołu prawników Dentons oraz chorwackiej kancelarii stowarzyszonej koordynowała Elżbieta Lis, partner w warszawskim biurze. Projekt nadzorował Paweł Dębowski, szef europejskiej grupy prawa nieruchomości Dentons.
W skład warszawskiego zespołu prawników weszli m.in. Joanna Pawłowska, Natalia Ławniczak-Kozioł, Magdalena Osóbka-Morawska, Partner Ewa Rutkowska-Subocz, Agnieszka Skorupińska i Piotr Nerwiński. Partner Agnieszka Stefanowicz-Barańska wraz z prawnikami Pawłem Wanaszem oraz Tomaszem Kordalą doradzali przy kwestiach związanych z prawem ochrony konkurencji.
“To jedna z największych transakcji tego typu w tym roku w całej Europie. Ze względu na skalę, było to olbrzymie przedsięwzięcie, które wymagało konkretnych i praktycznych umiejętności po stronie kancelarii” - powiedziała Elżbieta Lis.
“Europejski rynek nieruchomości komercyjnych w dalszym ciągu odnotowuje wzrost. Pod względem liczby i wartości transakcji, rok 2014 w którym dominowały inwestycje w sektorze logistycznym, był rekordowy. W tym roku obserwujemy apetyt wielkich graczy na olbrzymie portfelowe transakcje typu „cross-border” obejmujące aktywa w różnych sektorach” – dodał Paweł Dębowski.
TriGranit to jedna z największych, czołowych firm deweloperskich i inwestycyjnych w Europie Środkowo-wschodniej, specjalizująca się w inwestycjach w strategicznie położonych miejskich projektach biurowych i komercyjnych.
Od 2009 roku firma TPG Real Estate zainwestowała blisko 3 miliardy dolarów środków własnych w Ameryce oraz Europie. Zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości komercyjne oraz firmy z branży.
Zamknięcie transakcji ma nastąpić przed końcem tego roku.