Banki uczestniczace w przedsięwzięciu to: Bank Pekao SA (UniCredit Group), ING Bank Śląski, Bank Handlowy w Warszawie (Citi Bank Group) i mBank (Commerzbank Group).
Prawnicy Dentons, których prace na poziomie europejskim koordynował warszawski Zespół Bankowości i Finansów, doradzali konsorcjum w Polsce, Czechach, Słowacji i Rumunii, oraz na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Cyprze. Doradztwo obejmowało między innymi przygotowanie dokumentacji finansowej transakcji oraz zabezpieczeń dla 13 podmiotów z grupy Inter Cars.

Realizację transakcji, prowadzonej przez starszego prawnika Bartosza Nojka przy wsparciu prawnik Katarzyny Błachnio, nadzorował partner Mateusz Toczyski, szef Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie.
- Dzięki naszej obecności w Europie (19 biur) i znajomości uwarunkowań, jesteśmy w stanie doradzać klientom we wszystkich miejscach gdzie prowadzą działalność – mówi Mateusz Toczyski, szef Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie.

Notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Inter Cars jest największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów i pojazdów użytkowych w Centralnej i Wschodniej Europie.
 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo bankowe i inne akty prawne. Przepisy
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł