- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda postanowieniem z dnia 24 października 2018 r. powierzył kierowanie Izbą Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, do czasu powołania Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego - sędziemu Sądu Najwyższego Panu Dariuszowi Czajkowskiemu - napisano w opublikowanym w czwartek oficjalnym komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Informację potwierdził rzecznik SN sędzia Michał Laskowski. Jak poinformował, w czwartek wpłynęło do SN postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że sędzia Dariusz Czajkowski będzie pełnił obowiązki prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Dodał, że  że sędzia Czajkowski przybył do SN i rozpoczął swoją prace od rozmowy z sędzią Dariuszem Zawistowskim.

Dariusz Czajkowski  przed powołaniem na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego był sędzią Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. W latach 1990-1992 odbył aplikację prokuratorską w Ostrołęce, po czym został powołany na stanowisko prokuratora, a w grudniu 1996 roku na stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Ostrołęce w wydziale karnym. Od listopada 2012 objął stanowisko sędziego Okręgowego w Białymstoku.  21 maja 2008 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, gdzie orzekał w II Wydziale Karnym, pełniąc od 28 marca 2017 r. funkcję przewodniczącego wydziału. W latach 2012-2015 orzekał w Sądzie Najwyższym jako sędzia delegowany w izbie karnej.  W lipcu tego roku został sędzią Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym. 

Warto przeczytać: Nowi sędziowie SN powołani, zabezpieczenia NSA zignorowane