Prezes PKO BP Rafał Juszczak poinformował dzisiaj, że bank poszuka doradcy, który pomoże przygotować współpracę z PZU.  Pod koniec lipca resort skarbu podał, że MSP zamierza doprowadzić do powstania grupy bankowo-ubezpieczeniowej, składającej się z PKO BP oraz PZU, a spółki wchodzące w skład grupy zachowają swoją podmiotowość prawną. - Będziemy szukali doradcy, żeby pomógł nam w przygotowaniu tej współpracy  - powiedział PAP prezes, nie podając więcej szczegółów, ani terminu rozpoczęcia współpracy obu firm.

Przypomnijmy, że PKO BP doradza w tej chwili m.in. kancelaria Allen & Overy. Opiekunem klienta w Kancelarii jest mec. Arkadiusz Pędzich. Niedawno pisaliśmy, że warszawskie biuro kancelarii Allen & Overy oraz firma prawnicza Clifford Chance doradzały w innowacyjnej transakcji z udziałem PKO Banku Polskiego oraz NatWest, firmy z grupy Royal Bank of Scotland. Banki chcą zaoferować usługi finansowe dla Polaków, pracujących na wyspach.  

Pod koniec lipca resort skarbu podał, że MSP zamierza doprowadzić do powstania grupy bankowo-ubezpieczeniowej, składającej się z PKO BP oraz PZU, a spółki wchodzące w skład grupy zachowają swoją podmiotowość prawną.  Resort nie podał wówczas informacji dotyczących sposobu realizacji tego planu. - Połączenie w jednej grupie finansowej PZU i PKO BP byłoby potrzebne, ale obecnie trudno przeprowadzić tę operację - uznał w rozmowie z dziennikarzami szef resortu skarbu Wojciech Jasiński. - Ja bym to chętnie widział, ale jest to bardzo trudne do wykonania - powiedział.  Nowa prezes PZU Agata Rowińska, pytana o fuzję, podkreśliła, że decyzje w tej sprawie należą do akcjonariuszy.

(Źródło: KW/PAP)