Legia Training Center - jak informuje kancelaria - ma być najnowocześniejszym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym w Polsce z sześcioma boiskami (5 z nawierzchnią naturalną i jedno ze sztuczną nawierzchnią - przykryte halą pneumatyczną na okres jesienno-zimowy). Projekt obejmuje również m.in. powstanie części hotelowej, sal lekcyjnych i bursy dla zawodników w wieku 13-18 lat oraz Centrum Badawczo – Rozwojowego LegiaLab. Koniec budowy i początek relokacji planowane są na czerwiec 2020 r.

 


Doradztwo prawne przy zakupie nieruchomości

Obsługa prawna CRIDO Legal obejmowała doradztwo prawne przy nabyciu nieruchomości oraz przy organizacji procesu inwestycyjnego. Kancelaria wspierała też spółkę przy pozyskaniu finansowania od Banku Gospodarstwa Krajowego S.A.

Ze strony CRIDO Legal, w zakresie prawa nieruchomościowego doradzała Joanna Winter-Szymańska, Counsel, a w zakresie negocjacji i kwestii prawnych związanych z finansowaniem doradzał Filip Badziak, Senior Associate.

- Podczas negocjacji mierzyliśmy się z nowymi wyzwaniami, ze względu na fakt, iż projekt jest pionierski, zarówno pod względem czysto sportowym, jak również pod względem jego montażu finansowego. Mamy nadzieję, że przetrze on szlak dla kolejnych tego rodzaju projektów w regionie i spowoduje, że banki będą chętniej finansować tego rodzaju inwestycje - mówi Badziak, który jest szefem praktyki bankowości i finansów w CRIDO Legal.

- Futbol to biznes gdzie szczególnie liczy się gra w dobrym zespole. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że prawnicy z CRIDO Legal byli w naszej drużynie w tym projekcie i mam nadzieję, że będziemy jeszcze współpracować przy kolejnych, równie ambitnych przedsięwzięciach – dodaj Tomasz Zahorski, prezes zarządu spółki celowej APL i pełnomocnik zarządu Legii Warszawa.