Jak informuje kancelaria, jest to kolejny w tym roku projekt, zrealizowany przez prawników Crido Legal w branży OZE. Ze strony Crido Legal transakcję prowadzili radca prawny Jakub Ziółek i Filip Grzesiak.
W lipcu tego roku spółka Lewandpol Łańcut rozpoczęła realizację projektu o mocy 67 MW zabezpieczając dostawę 10 turbin GE typu 2.5-103 o wysokości wieży 98.3 m stanowiących pierwszą fazę projektu. Zgodnie z planem (grudzień 2014) spółka zapewniła właśnie dostawę kolejnych 15 turbin wiatrowych (z opcją na 17 turbin wiatrowych) w celu realizacji drugiej fazy inwestycji.
- Rozpoczynając ten projekt w lipcu wiedzieliśmy, że kluczowe z perspektywy powodzenia całego przedsięwzięcia będzie zabezpieczenie ukończenia drugiej fazy w trzecim kwartale 2015 roku, co pozwala ograniczyć do minimum ryzyko związane z funkcjonowaniem projektu w systemie aukcyjnym. Udało nam się to osiągnąć doprowadzając do zawarcia umowy na dostawę turbin dla drugiej fazy projektu jeszcze w tym roku – komentuje Filip Grzesiak, Senior Associate w kancelarii Crido Legal.
I dodaje, że intensywne prace nad projektem wynikały z planów wprowadzenia od 1 stycznia 2016 roku nowego systemu wsparcia dla projektów OZE, bazującego na systemie aukcyjnym, a nie jak obecnie na zielonych certyfikatach. W dotychczasowym systemie działać będą inwestycje, które rozpoczęły produkcję energii przed wejściem w życie nowego systemu wsparcia.
Crido Legal doradza przy zakupach turbin wiatrowych
Kancelaria prawna Crido Legal doradzała firmie Lewandpol Łańcut przy nabyciu turbin wiatrowych od GE Renewable Energy dla drugiej fazy projektu farmy wiatrowej Galicja o mocy 67MW.