Czytaj: Rząd przeprowadzi kampanię informacyjną o reformie sądownictwa>>

"Polska Fundacja Narodowa ma dbać o dobry wizerunek Polski. Wspieranie naszej marki narodowej to szerokie działanie poza granicami kraju. Jednak budowa tego wizerunku zaczyna się tu, w Polsce. Naszym obowiązkiem jest przedstawienie realnych faktów na temat tego co się wydarzyło w wymiarze sprawiedliwości" - podkreślił Jurkiewicz na konferencji w Centrum Prasowym PAP.

Czytaj: Ziobro: kampania informacyjna nt. reformy sądów potrzebna>>

"Kampania prawdy o stanie sądownictwa i kampania rzetelnej informacji o tym, czego dotyczą zmiany, to jest nasz cel i nasze najważniejsze zadanie. Nasza kampania jest czysto informacyjna. Nie jesteśmy po to, by brać udział w bieżącym, politycznym sporze. Traktujemy więc argument o tym, że to jest kampanii partyjna, jako całkowicie nieuprawniony" - podkreślił.

Czytaj: Opozycja o kampanii dot. reform sądownictwa: Polacy będą oszukiwani za własne pieniądze>>

Polska Fundacja Narodowa poinformowała w czwartek, że jej działania mają na celu wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia reform wymiaru sprawiedliwości oraz pokazania, że znajdują się one w nurcie europejskiego i światowego dziedzictwa demokratycznego. Jak podkreślono, działania podjęte przez fundację włączają się w nurt ogólnopolskiego i światowego zainteresowania przeprowadzanymi w Polsce reformami.

- Akcja informacyjna Polskiej Fundacji Narodowej ma przede wszystkim uzmysłowić nam wszystkim jak wiele patologii jest w tej chwili w systemie sprawiedliwości w Polsce - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, która wzięła udział w konferencji nt. kampanii informacyjnej dotyczącej reform wymiaru sprawiedliwości.

Szydło podziękowała Fundacji za przygotowanie akcji informacyjnej nazwanej "Sprawiedliwość". "Akcję, która ma przede wszystkim uzmysłowić nam wszystkim jak wiele patologii jest w tej chwili w systemie sprawiedliwości w Polsce i dlaczego powinniśmy to zmienić" - powiedziała.

Dodała, że w czasie kampanii wyborczych PiS, w czasie objazdów po Polsce miała bardzo dużo spotkań. Jak zaznaczyła praktycznie na każdym spotkaniu z wyborcami, pojawiał się jako jeden z pierwszych, problem dot. wymiaru sprawiedliwości. - Polacy mają poczucie tego, że sądy nie są dzisiaj dla nich, a sądy mają być właśnie dla obywateli, nie dla sędziów - podkreśliła Szydło.

Misją Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa. (ks/pap)

Czytaj: Premier podpowiada prezydentowi, jak ma napisać ustawy o sądach>>