Noyw metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mianował wikariuszy generalnych, moderatora oraz kanclerza krakowskiej kurii.

Nowy kanclerz (ur. 1974) studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i na uniwersytecie Paris Ouest Nanterre La Défense w Paryżu. W latach 1998-2001 odbył aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie i ukończył ją egzaminem sędziowskim, równolegle pracując w renomowanej kancelarii adwokackiej. W 2001 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie i rozpoczął studia teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, a w 2006 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stanisława Dziwisza. W kolejnych latach był wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Św. w Krakowie, pracował jako konsultant ds. prawnych w Kurii Metropolitalnej i studiował prawo kanoniczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od 2011 r. pełnił funkcję sekretarza i kapelana kard. Stanisława Dziwisza.

Dotychczasowy kanclerz kurii ks. prałat Piotr Majer podejmuje pracę akademicką na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Jana Pawła II, gdzie otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego. Jednocześnie będzie pełnił funkcję delegata Arcybiskupa Krakowskiego ds. sakramentalnych – poinformowano w komunikacie kurii. (ks/pap)