Michał Szubski był związany ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., najpierw jako prawnik, a następnie kolejno jako dyrektor Biura Prezydialnego, Biura Prawnego i Biura Spółki, i wreszcie dyrektor Gazowni Warszawskiej. Po wydzieleniu spółek gazownictwa, został prezesem zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Po wygraniu konkursu w marcu 2008 r. powołano go na stanowisko prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A., które to stanowisko piastował przez cztery lata. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, skończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami energetycznymi.

Ewa Bieniak-Mańkowska jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie obsługi przedsiębiorstw, w tym w szczególności prowadzenia działalności w obszarze prawa energetycznego. Zajmowała się m.in. negocjowaniem umów z obszaru energetycznego, przygotowywaniem dokumentów dotyczących relacji przedsiębiorstw energetycznych z odbiorcami energii, brała udział w procesach uzyskiwania koncesji, przygotowywania i zatwierdzania taryf oraz instrukcji ruchu sieci. Pracowała w Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o., Mazowieckiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o., PGNiG S.A., Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa.

- Zespół BSWW Legal & Tax od wielu lat doradza we wszelkiego rodzaju procesach inwestycyjnych, także w projektach energetycznych, w tym w zakresie odnawialnych źródeł energii. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych Klientów, chcemy jeszcze bardziej rozwinąć tę praktykę, dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z Michałem Szubskim i Ewą Bieniak - Mańkowską. Jesteśmy przekonani, że dzięki doskonałej znajomości sektora energetycznego oraz wiedzy popartej wieloletnią praktyką w wiodących spółkach energetycznych, nasi nowi prawnicy przyczynią się do umocnienia pozycji Kancelarii i rozbudowy portfolio klientów z sektora energetycznego i przemysłowego – powiedział Marek Wojnar, wspólnik zarządzający BSWW Legal & Tax.

 

Dowiedz się więcej z książki
Służebność przesyłu i roszczenia uzupełniające
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł