Branża tytoniowa chce szybkiego wdrożenia dyrektywy tytoniowej
Branża apeluje do rzadu o jak najszybsze wdrożenie unijnej dyrektywy do naszego prawa. W przeciwnym razie nie zdąży się przygotować do zmian.
Na środę zaplanowane jest kolejne posiedzenie sejmowej Komisji Rolnictwa w sprawie wdrożenia unijnej dyrektywy tytoniowej do krajowych przepisów. Posłowie rozpatrzą projekt dezyderatu, w którym m.in. zaapelują do premier Ewy Kopacz o przyspieszenie prac legislacyjnych w tej sprawie.
Czasu jest coraz mniej, bo od 20 maja 2016 r. w Unii Europejskiej będzie można produkować wyroby tytoniowe wyłącznie zgodnie z nową dyrektywą.
Więcej: Rzeczpospolita>>>
Autor:






