W uroczystości wzięli udział m.in. Andrzej Seremet, prokurator generalny RP.
Budynek przy ul. Listopadowej 31 był dawną siedzibą Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej , a od 13 października 2014 r. działalność w nim rozpoczęła Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ , która do tego czasu pracowała w jednym budynku z Prokuraturą Rejonową Bielsko- Biała Południe przy ul. Sobieskiego 9.
Budynek był remontowany ze środków budżetowych przyznanych przez Prokuraturę Generalną, w zasadniczej części w okresie od kwietnia do września 2014 r. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 1060 m2 kw., zawiera 30 pomieszczeń użytkowych: biuro podawcze, sekretariaty , gabinety prokuratorskie , kancelarię tajną , salę konferencyjną i inne niezbędne do funkcjonowania jednostki.
W budynku wymieniono okna, centralne ogrzewanie , instalacje elektryczne i teleinformatyczne, częściowo wymieniono posadzki , parkiety, oraz odmalowano ściany wewnętrzne.
Po przeprowadzce poprawione zostały warunki pracy zarówno prokuratorów, jak i urzędników.
Jak informuje Prokuratura Gnerlana, uroczystość ta została połączona z wręczeniem przez Prokuratora Generalnego aktów powołania na stanowiska Prokuratorów Rejonowych w okręgu apelacji katowickiej. Wręczono 33 nominacje na kolejną, rozpoczynająca się z dniem 11 grudnia 2014 r., kadencję.