ezpłatny e-book 5 dylematów prawnika in-house: interpretacje, ryzyka, wątpliwości Sprawdź analizy prawne ekspertów i odpowiedzi LEX Expert AI
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Biegły sądowy lekarz oceniany przez adwokatów

O prawidłowości i problemach instytucji biegłego lekarza w polskim procesie będą dyskutować uczestnicy konferencji, którą 2 września w Katowicach organizuje Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach oraz Śląska Okręgowa Izba Lekarska.

Przedmiotem konferencji będzie w szczególności refleksja nad funkcjonowaniem instytucji biegłego, w kontekście trybu jego ustanawiania, weryfikacji kandydata na biegłego, wpisu i skreślenia z listy biegłych oraz przedstawienie rozwiązań zmierzających do poprawy jakości pracy biegłych, zarówno w zakresie poziomu wydawanych opinii jak i czasu ich opracowywania.
W konferencji udział wezmą przedstawiciele ministerstwa sprawiedliwości, sądu apelacyjnego i sądów okręgowych, prokuratury apelacyjnej i okręgowej oraz samorządu lekarskiego. Spotkanie poprowadzi adw. prof. Piotr Kardas.

Konferencja odbędzie się w siedzibie ORA w Katowicach (ul. Gliwicka 17).

Polecamy książki prawnicze