1 Koszty postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika sądowego.
Autor: Katarzyna Kamińska-Krawczyk.
Rok wydania: 2016.
Książka zawiera kompleksową analizę wielokrotnie nowelizowanych i budzących liczne wątpliwości przepisów o kosztach egzekucji prowadzonej przez komornika. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Prawo o notariacie. Komentarz. Tom I. Ustrój notariatu.
Autor: Aleksander Oleszko.
Rok wydania: 2016.
W pierwszym tomie komentarza autor analizuje przepisy ustawy - Prawo o notariacie, przede wszystkim te, które dotyczą problemów ustrojowych polskiego notariatu. Podejmuje też próbę określenia miejsca instytucji notariatu w porządku prawa unijnego oraz państwowego. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

3. Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo.
Autorzy: Grzegorz Borkowski (red. naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec.
Rok wydania: 2016.
Jest to pierwsza na rynku publikacja omawiająca etykę i zasady wykonywania zawodu zarówno adwokatów, jak i radców prawnych pod kątem egzaminu zawodowego. Książka zawiera opisy 30 przykładowych stanów faktycznych (kazusów) oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu etyki zawodu radcy prawnego i adwokata, pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

4. Zarządzanie kancelarią prawną. 100 najważniejszych pytań jak robić to skutecznie.
Autor: Dorota Hołubiec.
Rok wydania: 2010.
Publikacja stanowi omówienie najistotniejszych zagadnień związanych z zarządzaniem kancelarią prawną. Autorka - zajmująca się od kilkunastu lat doradztwem zarówno dla małych i średnich kancelarii, jak i dużych międzynarodowych korporacji prawniczych - zawarła tu odpowiedzi na pytania zadawane przez prawników uczestniczących w prowadzonych przez nią krajowych i zagranicznych konferencjach, seminariach i warsztatach. 

5. Adwokat z urzędu. Podstawowe zagadnienia prawne.
Rok wydania: 2011.
Książka podejmuje próbę stworzenia kompendium podstawowej wiedzy o instytucji adwokata jako pełnomocnika i obrońcy działającego z urzędu w polskim systemie prawnym. Autor kolejno omawia główne zasady demokratycznego państwa prawnego, międzynarodowe regulacje prawne, których Polska jest stroną, zasady wykonywania zawodu adwokata oraz najważniejsze procedury sądowe, w których występuje adwokat z urzędu. 

Fragment publikacji (.pdf)

 

Adwokat z urzędu. Podstawowe zagadnienia prawne
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł