Poznań i Warszawa wprowadziły zakaz palenia e-papierosów w autobusach. W Krakowie i we Wrocławiu przedsiębiorstwa komunikacyjne tłumaczą, że wystarczy ogólny zapis mówiący o tym, że pasażer w autobusie nie powinien zakłócać komfortu jazdy innym pasażerom. - Zauważamy rosnącą popularność elektronicznych papierosów i w razie konieczności rozważymy wprowadzenie regulacji - mówi Beata Czemerajda z zespołu prasowego PKP InterCity.
Solidarna Polska postanowiła sprawę uregulować ustawowo: przygotowała projekt zakazujący sprzedaży nieletnim e-papierosów, a także palenia ich w miejscach publicznych.
Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zakazuje sprzedaży nieletnim e-papierosów z wsadem nikotynowym lub wkładem imitującym smak wyrobów tytoniowych. - Zależy nam na ochronie młodych osób przed uzależnieniem. E-papierosy, jak pokazują badania, zawierają pewne ilości niktony, które działają uzależniająco - tłumaczy Andrzej Romanek z SP. I dodaje, że problemem jest też palenie w miejscach publicznych.
Więcej: http://wyborcza.pl>>>