Zespół Kancelarii Baker & McKenzie wzmocnił się o 8 nowych prawników. Zasilili oni kluczowe i najbardziej dynamicznie rozwijające się praktyki Kancelarii. Czterech prawników dołączyło do praktyki Fuzji i Przejęć, po jednym do grupy Nieruchomości, Praw Własności Intelektualnej, Papierów Wartościowych i Farmaceutycznej.

Wzmocnienie kluczowych praktyk stanowi realizację przyjętej strategii dynamicznego rozwoju Kancelarii Baker & McKenzie na najbliższe trzy lata. Liczba zatrudnionych prawników wzrosła tym samym do 95.
Przyjmowanie kolejnych prawników świadczy o tym, iż Kancelaria rozwija i wzmacnia swój potencjał, aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów - powiedział Marek Rosiński, Partner Zarządzający Kancelarii Baker & McKenzie
Kancelaria Baker & McKenzie osiągnęła w roku obrotowym 2007 (rok zakończonym 30 czerwca 2007 ) rekordowe globalne przychody, które osiągnęły 20% wzrost z wynikiem 1,829 mld USD.

 


  • Praktykę Nieruchomości wzmocni:
    • Michał Bieliński – adwokat, specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, prawie cywilnym, postępowaniach sądowych, egzekucyjnych i administracyjnych. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Praw Człowieka w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przed dołączeniem do Baker & McKenzie pracował w kilku krajowych kancelariach prawnych.
  • Praktykę Fuzji i Przejęć wzmocnią:
    • Łukasz Guratowski - aplikant radcowski , specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie handlowym oraz obsłudze przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. zajmował się także projektami PPP oraz prawem spółdzielczym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    • Anna Machulak – aplikantka radcowska, zdobyła znaczące doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego w jednej z renomowanych międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie oraz we Wrocławiu. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Prawo.
    • Jacek Pierzyński – radca prawny, specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym oraz prawnych aspektach związanych z obrotem nieruchomościami. Posiada wieloletnią praktykę w zakresie postępowania cywilnego i arbitrażowego. Współpracował z międzynarodową kancelarią prawną z Londynu oraz kancelariami krajowymi. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
    • Piotr Siezieniewski – specjalizuje się w prawie spółek oraz prawie nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem fuzji i przejęć spółek. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.
  • Praktykę Własności Intelektualnej wzmocni:
    • Marta Ziółkowska - aplikant radcowski . Zdobywała doświadczenie zawodowe w renomowanych kancelariach prawnych w Warszawie w zakresie szeroko pojętego prawa własności intelektualnej. Ukończyła Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Centrum Prawa Amerykańskiego organizowane wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wydział Prawa Uniwersytetu Floryda.
  • Praktykę Farmaceutyczną wzmocni:
    • Dominika Kołodziejska - specjalizuje się w prawie farmaceutycznym ze szczególnym uwzględnieniem badań klinicznych. Jest tegoroczną absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobywała doświadczenie zawodowe w jednej z renomowanych kancelarii prawnej w Warszawie w zakresie prawa farmaceutycznego, cywilnego oraz prawa własności intelektualnej.
  • Praktykę Papierów Wartościowych wzmocni:
    • Artur Kubiak - aplikant radcowski . Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych. Pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przekształconej we wrześniu 2006 r. w Komisję Nadzoru Finansowego. W trakcie pracy w KPWiG/KNF uczestniczył w kilkudziesięciu postępowaniach administracyjnych związanych z ofertami publicznymi polskich i zagranicznych spółek. Po opuszczeniu urzędu pracował w jednym z polskich domów maklerskich. Ukończył Wydział Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie.

Strategia Baker & McKenzie oparta jest na pięciu zasadniczych działaniach: zacieśnianie więzi z największymi klientami; rozwijanie podstawowych praktyk; ekspansja na kluczowych rynkach geograficznych, w szczególności w wiodących centrach finansowych; lepsze zarządzanie talentami w celu zapewnienia niezmiennie wysokiego poziomu obsługi na poziomie globalnym, a także podnoszenie rentowności, będąca kluczowym elementem strategii.

(Źródło: Kancelaria)