Baker zdobył 100 pkt., następny na liście Clifford Chance - 61, na podium znalazł się także Norton Rose Fulbright z 53 pkt.
Kancelaria Baker & McKenzie otrzymała najwyższe oceny dla każdego z następujących kryteriów tworzących Indeks: świadomości i wiedzy, przychylnego i życzliwego podejścia do klientów, obsługi transakcji  i procesów sądowych prowadzonych na poziomie wielu jurysdykcji. Jednocześnie zwiększyła swoją przewagę w stosunku do najbliższego konkurenta o ponad 60 proc.
Ranking został opracowany na podstawie wywiadów przeprowadzonych z 1.185 dyrektorami działów zakupów usług prawnych w największych na świecie przedsiębiorstwach międzynarodowych osiągających przychody powyżej 1 mld USD. Kancelaria Baker & McKenzie znalazła się na pierwszym miejscu w każdym roku w okresie pięciu lat, za który to okres dane zostały opublikowane w indeksie. W indeksach regionalnych kancelaria Baker & McKenzie zajęła wiodącą pozycję dla regionu Europy kontynentalnej oraz Azji i Pacyfiku  i znajduje się w pierwszej dziesiątce w prawie w każdym badanym regionie.
Informacja ta pojawia się miesiąc po tym, jak kancelaria Baker & McKenzie opublikowała  dane o rekordowych globalnych przychodach za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2014 r. w wysokości 2,54 mld USD,  co oznacza 5-proc. wzrost za poprzednie 12 miesięcy – świadczy to o pozycji Baker & McKenzie jako największej na świecie kancelarii prawnej pod względem przychodów, rynków i liczby zatrudnionych osób (według Financial Times z dn. 11.08.2014 r.)
Więcej: Baker & McKenzie największa na świecie>>>

- W imieniu wszystkich 10.900 osób pracujących w Baker & McKenzie pragnę powiedzieć, jak wielkim zaszczytem dla nas jest wybór naszej kancelarii jako wiodącej marki wśród międzynarodowych kancelarii prawnych - powidział Eduardo Leite, prezes Komitetu Wykonawczego Baker & McKenzie. - Rynek usług prawniczych staje się z każdym rokiem coraz bardziej konkurencyjny, i jest nam niezmiernie miło, że znaczące i stałe  zaangażowanie Baker & McKenzie na rzecz tworzenia jakości oraz podejście do świadczenia usług odzwierciedlające potrzeby klienta znalazło uznanie u uczestników niniejszego badania - naszych klientów i potencjalnych klientów - dodał.  

Indeks Marek Elitarnych Międzynarodowych Kancelarii Prawnych:
Acritas prowadzi coroczne międzynarodowe badanie za pośrednictwem telefonu pod nazwą Sharplegal przeprowadzając wywiady z dyrektorami działów zakupów usług prawnych w największych na świecie przedsiębiorstwach międzynarodowych. Acritas przyjmuje odpowiedzi od osób działających w organizacjach wyróżniających się osiąganiem przychodów powyżej 1 mld USD, określanych jako Elita Międzynarodowa. 1185 respondentów mieści się w tej kategorii.
Badanie w ternie prowadzono w okresie od października 2013 r. do sierpnia 2014 r.

Istniejąca od 1949 r. kancelaria Baker & McKenzie doradza wielu najbardziej dynamicznie rozwijającym się i odnoszącym największe sukcesy przedsiębiorstwom. Zatrudnia ponad 4,2 tys. prawników dopuszczonych do wykonywania zawodu w jurysdykcjach lokalnych i 6 tys. wykwalifikowanych pracowników w 76 biurach na terenie 47 krajów. Globalne przychody Baker & McKenzie za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2013 r. wynosiły 2,419 mld USD. Baker & McKenzie International jest stowarzyszeniem prawa szwajcarskiego (Verein), zrzeszającym kancelarie prawne na całym świecie (www.bakermckenzie.com).