Jak informuje kancelaria, Mikołaj Piaskowski jest ekspertem w dziedzinie prawa ochrony konkurencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów w zakresie prawa antymonopolowego, kontroli koncentracji (w związku z transakcjami fuzji i przejęć) a także w zakresie pomocy publicznej, zamówień publicznych, prawa konsumenckiego oraz prawa Unii Europejskiej. Reprezentuje klientów w licznych postępowaniach przed Prezesem UOKiK, SOKiK, Sądem Apelacyjnym oraz Komisją Europejską. Koncentruje się na branży motoryzacyjnej, energetycznej, farmaceutycznej i ochrony zdrowia, IT i finansowej. Doradza klientom we wszelkich aspektach prawa konkurencji dotyczących prowadzonej przez nich działalności. Od 2012 roku jest współautorem corocznych Raportów Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) w zakresie tematyki prawa ochrony konkurencji.
- Znam Mikołaja osobiście od wielu lat i jestem przekonany, że znakomicie sprawdzi się w tej roli  - komentuje sprawę Marek Rosiński, wspólnik zarządzający kancelarii Baker & McKenzie.
- Bardzo się cieszę, że będę mógł wykorzystać moje kilkunastoletnie doświadczenie do dalszego rozwoju praktyki konkurencyjnej w Baker & McKenzie. Jestem wdzięczny za obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem - dodaje Mikołaj Piaskowski.
Mikołaj Piaskowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim (2000). Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim (2003) oraz z zakresu europejskiego prawa ochrony konkurencji na King's College w Londynie (2005). Przed dołączeniem do kancelarii Baker & McKenzie pracował jako starszy prawnik w Zespole Prawa Konkurencji i Zamówień Publicznych kancelarii CMS. Od 2007 roku jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Istniejąca od 1949 r. kancelaria Baker & McKenzie zatrudnia ponad 4,2 tys. prawników dopuszczonych do wykonywania zawodu w jurysdykcjach lokalnych i 6 tys. wykwalifikowanych pracowników w 76 biurach na terenie 47 krajów.