Jak informuje kancelaria, spółka UNIWHEELS AG, jeden z największych dostawców kół dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie oraz wiodący europejski producent felg aluminiowych na rynku akcesoriów, przystąpiła do realizacji pierwszej oferty publicznej. UNIWHEELS jest właścicielem dużych zakładów produkcyjnych w Polsce (dwóch w Stalowej Woli) i w Niemczech (w Werdohl). Wczoraj został opublikowany prospekt emisyjny.
Informacje dotyczące oferty zostały przedstawione w prospekcie emisyjnym zatwierdzonym przez niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego. W sprawie planowanej oferty IPO emitentowi doradza Baker & McKenzie, zaś doradcą banków-gwarantów emisji jest kancelaria White & Case. Oferta publiczna obejmuje 2.400.000 nowo wyemitowanych akcji spółki oraz 2.400.000 akcji oferowanych przez dotychczasowego jedynego akcjonariusza, UNIWHEELS Holding (Malta) Ltd.
- Jesteśmy dumni z możliwości towarzyszenia spółce UNIWHEELS AG w tym ważnym kroku. Jest to największa dotychczas oferta IPO akcji niemieckiej spółki na polskim rynku kapitałowym, a udział Baker & McKenzie w tej operacji jako doradcy pierwszego wyboru jest kolejnym potwierdzeniem naszej ugruntowanej pozycji w zakresie transgranicznych ofert papierów wartościowych w Polsce i ogólnie w naszym regionie - mówi Jakub Celiński, partner z Praktyki Rynków Kapitałowych/ Grupa Finansowa.
 
Główny zespół:  Jakub Celiński (partner, Warszawa), Piotr Kowalik (prawnik, Warszawa), Ryszard Manteuffel (prawnik, Warszawa).
Pozostali członkowie zespołu: Dr. Christoph Wolf (partner, Frankfurt), Tilman Wink (senior counsel, Frankfurt)
 
ID produktu: 40148125 Rok wydania: 2013
Autor: Jonh Boik
  Giełdowe giganty>>>