Zespół doradców prawnych kierowany był przez partnera Tomasza Krzyżowskiego oraz koordynowany przez radcę prawnego Piotra Siezieniewskiego z warszawskiego biura Baker & McKenzie. Za kwestie podatkowe odpowiadał zespół doradców podatkowych Baker & McKenzie kierowany przez partnera Piotra Wysockiego.

"W Baker & McKenzie mamy znaczące doświadczenie w doradztwie prawnym przy transakcjach międzynarodowych. Dodatkowo, posiadamy szczególne doświadczenie sektorowe, bowiem uczestniczyliśmy w dwóch największych polskich transakcjach na rynku producentów okien z PCV. Taka kombinacja, pozwala nam dołożyć cegiełkę do sukcesu naszych klientów" - mówi Tomasz Krzyżowski, i dodaje - "W przypadku sprzedaży DOBROPLAST, szczególną satysfakcję dała nam możliwość uczestniczenia w transakcji, w której działające z sukcesem polskie przedsiębiorstwo, niekwestionowany lider w swej branży, łączy swój potencjał z zagranicznym inwestorem branżowym. Finalizacja przedsięwzięcia zakończona sukcesem przyniosła nam nowe cenne doświadczenia, które będziemy mogli wykorzystać w kolejnych zleceniach."

DOBROPLAST jest liderem stolarki PCV na rynku krajowym i jednym z czołowych producentów okien i drzwi PCV w Europie. Dysponuje ponad trzydziestoma liniami produkcyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejsze maszyny, a także w najwyższej klasy narzędzia ekstruzyjne. DOBROPLAST to jeden z największych producentów okien PCV w kraju, posiadający najnowocześniejszy park maszynowy w Europie.
Kupujący DOBROPLAST - AFG International AG - to notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX, wiodąca szwajcarska spółka z branży materiałów dla sektora budowlanego, posiadająca około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych. Prowadzi międzynarodową działalność w ponad 70 krajach świata.