Koncepcja udostępnienia klientom usług doradztwa prawnego powstała na gruncie doświadczeń zebranych podczas procesu powstawania i rozwijania Alior Banku, w którym aktywnie uczestniczyli prawnicy kancelarii „Alior Doradztwo Prawne”. Kancelaria oferuje profesjonalne usługi prawne zarówno przedsiębiorstwom jak i klientom indywidualnym.
Jakość oferty gwarantuje zespół trzydziestu prawników - ekspertów z różnych dziedzin prawa, mających duże doświadczenie zarówno w obsłudze firm jak i osób fizycznych. Wyróżnikiem usług kancelarii jest doskonała znajomość potrzeb biznesu i szybkość działania połączona z najwyższą jakością obsługi klientów zgodną z wzorcami wyznaczonymi przez Alior Bank.
Ambicją Alior Banku jest stworzenie dużej ogólnopolskiej kancelarii, która będzie wyróżniała się wysoką jakością usług oferowanych w cenach przystępnych dla szerokiej grupy klientów. Usługi prawne oferowane są w bardzo atrakcyjnej cenie - 200 zł za godzinę. Ponadto, oprócz tradycyjnego modelu współpracy prawnicy udzielają również porad zdalnie za pośrednictwem telekonferencji lub poczty e-mail.   
W ofercie kancelarii „Alior Doradztwo Prawne” znajdują się usługi doradztwa prawnego z zakresu: prawa pracy, windykacji należności, sporów i postępowań sądowych, bankowości
i finansów, oraz postępowań administracyjnych, negocjacji handlowych i opiniowania umów, IT i e-commerce, ochrony konsumentów i prawa o konkurencji, prawa handlowego, reklamy
i własności intelektualnej, a także przestępstw gospodarczych.
Więcej informacji o kancelarii „Alior Doradztwo Prawne” na stronie: www.aliordp.pl