Wszystkie osoby przebywające w budynku Sądu Najwyższego zostały ewakuowane, służby sprawdzają gmach i na razie nie wiadomo, czy we wtorek zaplanowane rozprawy, w tym posiedzenie całej Izby Cywilnej, będą kontynuowane. Według nieoficjalnych informacji może to nastąpić po godz. 12.30.

- LIVE spod SN. Właśnie ogłoszono ewakuacje Sądu Najwyższego. Na razie więcej nie wiem...  - pisze na Twiterze Niefrankowski, to profil prowadzony przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu monitorujący wyroki w sprawach frankowych. - Posiedzenie Izby Cywilnej opóźni się. Alarm bombowy - napisał na Twitterze Marcin Łochowski, sędzia IC Sąd Najwyższego. We wtorek 11 maja, o godzinie 10 miało rozpocząć się posiedzenie całej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie zagadnień prawnych dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych. Termin posiedzenia był przekładany dwa razy, a tym razem posiedzenie nie mogło się rozpocząć z powodu informacji o podłożonej w gmachu bombie.

To jednak nie jedyne posiedzenie, które miało się odbyć 11 maja. Tego dnia zaplanowano siedem rozpraw w Izbie Karne oraz dwie rozprawy w Izbie Prawy i Ubezpieczeń Społecznych oraz 27 posiedzeń niejawnych, a ponadto dwa posiedzenia niejawne w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Jak podał na Twitterze Sąd Najwyższy mail z ostrzeżeniem został przesłany 11 maja o godz. 8.30 z adresu: kamilrazzputin@gmail.com. Jego autor napisał: W waszym budynku jest bomba, wybuchnie dokładnie w południe, wszyscy będziecie gryźć piach, za to co mi zrobiliście (pisownia oryginalna).

Maile z informacją o podłożonej bombie otrzymali we wtorek rano także pracownicy biur Najwyższej Izby Kontroli i Krajowej Rady Sądownictwa, warszawskiego Sądu Apelacyjnego i około 40 innych instytucji. Tam też zarządzono ewakuacje.