Agnieszka Janicka jest partnerem w Clifford Chance od 1999 roku i kieruje Departamentem Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć w Warszawie. Z firmą związana jest od 25 lat, kiedy to zostało otwarte biuro Clifford Chance w Warszawie. Jak podkreśla kancelaria, Agnieszka Janicka cieszy się szerokim uznaniem jako doskonały doradca w dziedzinie fuzji i przejęć. Ostatnie przykłady jej doświadczenia obejmują doradztwo na rzecz wiodących funduszy private equity przy dokonywanych przez nie inwestycjach w spółki takie jak Allegro.pl, największa platforma zakupowa w Polsce, oraz Hortex, kultowa polska marka sektora spożywczego, jak również reprezentowanie PZU przy nabyciu Banku Pekao od Grupy UniCredit.

- Jestem zachwycony, że Agnieszka Janicka przejmie kierownictwo w naszym renomowanym biurze w Warszawie - powiedział Matthew Layton, globalny artner zarządzający Clifford Chance. I dodał, że firma ma doskonały zespół, którego prawników zarówno klienci jak i rynek uważają za czołowych doradców w swoich dziedzinach. - Wiem, że Agnieszka i cały zespół są niezwykle zmotywowani, aby budować silną pozycję na rynku, która zapewni, że będziemy świadczyć jeszcze lepsze usługi na rzecz naszych klientów. Chciałbym też podziękować Grzegorzowi Namiotkiewiczowi, który doskonale wykonał swoje zadanie jako partner zarządzający. Za jego kadencji biuro miało coraz więcej sukcesów - stwierdził Layton.

- Jestem zaszczycona i przejęta możliwością kierowania firmą w Warszawie w momencie, gdy obchodzimy 25-lecie jej powstania – powiedziała Agnieszka Janicka. - Mamy fantastycznie utalentowany zespół na każdym poziomie firmy, który podziela nasze pełne zaangażowanie wobec klientów i w dalszy rozwój sektora usług prawnych w Polsce. Z entuzjazmem patrzę w przyszłość na to, co możemy wspólnie osiągnąć i co osiągniemy - dodała.