Jak informują organizatorzy konferencjei, do wygłoszenia prelekcji zostali zaproszeni prawnicy, w tym adwokaci – specjaliści w dziedzinie prawa pracy oraz sędziowie, którzy szczególnie często spotykają się z tematem dyskryminacji i mobbingu.
Dr Anna Śledzińska-Simon z Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawi międzynarodowe standardy ochrony przed dyskryminacją i mobbingiem. Krzysztof Śmiszek, prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, omówi temat w kontekście praktyki krajowej. O sprawach dotyczących mobbingu i dyskryminacji z perspektywy sędziego opowiedzą: Aleksandra Rutkowska, sędzia Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście, Katarzyna Gonera, sędzia Sądu Najwyższego, z Izby Pracy Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, Joanna Kasicka, sędzia Sądu Okręgowego w Płocku, z Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Anna Garncarz, sędzia Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście. Referat dr Doroty Pudzianowskiej z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka będzie dotyczył roli organizacji pozarządowych w sprawach o dyskryminację. Temat z punktu widzenia Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego przedstawi mec. Karolina Kędziora, wiceprezes PTPA. Z kolei formy pomocy ofiarom mobbing stosowane przez Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe przybliży Anna Makowska, prezes KSA.

Paneliści oraz goście spotkają się o godz. 9:30 w Budynku Starej Giełdy we Wrocławiu przy Placu Solnym 16. Konferencja jest organizowana przy wsparciu finansowym Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.
Zgłoszenia swojego udziału należy nadsyłać mailowo na adres: osobowy@nra.pl do 10 czerwca 2013 r.
Jak i nformuje Biuro Praoswe Naczelnej Rady Adwokackiej, za udział w konferencji przysługiwać będą punkty w ramach doskonalenia zawodowego adwokatów.