- Adwokatura Polska niezmiennie stoi na straży praw obywatelskich - mówi adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, przewodnicząca Zespołu. - Wspieramy ruch przeciwko dyskryminacji w każdym aspekcie, a Kongres Kobiet skupia się na walce z dyskryminacją ze względu na płeć. Dlatego też Adwokatura została zaproszona do udziału w Kongresie - dodaje.

Przez dwa dni, 13 i 14 maja, przy stoisku Naczelnej Rady Adwokackiej nr 25 dyżurują będą panie adwokat oraz aplikantki adwokackie, w sumie 22 osoby - by udzielać porad uczestniczkom i uczestnikom Kongresu. Porady dotyczyć będą spraw alimentacyjnych, ale także np. przemocy domowej. 
- W tym roku przy naszym stoisku ustawiony jest również stand z plakatem towarzyszącym ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Adwokatury, rozdajemy też ulotki z tej kampanii - podkreśla adw. Gajowniczek-Pruszyńska.

VIII Kongres Kobiet odbywa się pod hasłem „Równość, aktywność, demokracja". Bierze w nim udział m.in. była prezydentowa Anna Komorowska. Prezydent Andrzej Duda wystosował list do uczestniczek Kongresu.

Czytaj: Pełnomocnik rządu wybuczany na kongresie kobiet>>>
 

Sprawdź!
Specjalna oferta dla radców prawnych!