W notce biograficznej zamieszczonej na stronie PZU Życie można przeczytać, że Bartłomiej Litwińczuk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. A także że jest adwokatem w Izbie Adwokackiej w Warszawie i wykonywał zawód adwokata specjalizując się w dziedzinie prawa cywilnego. - Łączy wiedzę o biznesie z wszechstronnym doświadczeniem wynikającym z świadczenia pomocy prawnej w sprawach związanych z prawem spółek handlowych, prawem autorskim, prawem administracyjnym i prawem karnym. Pełnił również funkcję doradcy Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do zmian w kodyfikacjach. Ponadto, Bartłomiej Litwińczuk jest członkiem organów nadzorczych spółek prawa handlowego - czytamy na stronie ubezpieczyciela.

Jak pisze portal OKO.press, 36-letni Bartłomiej Litwińczuk zasiada w czterech radach nadzorczych innych spółek - Polskiego Holdingu Obronnego, Grupy Azoty, PKP Cargo Service i Link4.

Jak informuje portal, od marca br. Litwińczuk jest także stałym doradcą sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, której przewodniczy poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.