Na Dolnym Śląsku akcja pro bono została tam przesunięta o tydzień ze względu na zorganizowane 17 maja zgromadzenie izby. Porady będzie możnaw sobotę  uzyskać w prawie 30 kancelariach.
Jak przypomina Naczlena Rada Adwokacka, ogólnopolska akcja, która została przeprowadzona w całym kraju tydzień temu, organizowana jest po raz ósmy. 17 maja porad prawnych pro bono udzielało ponad 750 adwokatów i aplikantów adwokackich w 200 miastach w całej Polsce.
Pytania osób proszących o porady dotyczą najczęściej spraw cywilnych i rodzinnych. W tym roku, dużo częściej niż w latach ubiegłych, pytano o sprawy z zakresu prawa administracyjnego i gospodarczego. Petenci radzili się również w kwestiach ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, a nawet w sprawach dotyczących prawa upadłościowego.
Bronisław Komorowski, Prezydent RP, w tym roku po raz pierwszy objął akcję Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich swoim patronatem.
- Wierzę, że akcja, obok doraźnej pomocy konkretnym osobom, przekona społeczeństwo, że z pomocy adwokata warto korzystać, nie tylko w sytuacjach dramatycznych i na etapie sądowym. Podpisywanie wszelkich umów, konflikty z przełożonym w pracy, czy podział rodzinnego majątku – to codzienne sytuacje, które warto skonsultować z adwokatem, aby uniknąć niepotrzebnych stresów i utraty pieniędzy, gdy w tego typu sprawach wynikną komplikacje – przekonuje adw. Anisa Gnacikowska, koordynator Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich.
Adwokaci zachęcają też, żeby nie bać się wysokości opłaty za taką poradę. Podstawowa porada nie jest droższa niż wizyta u fryzjera czy naprawa hydrauliczna. Cena pomocy prawnej rośnie zaś wraz ze stopniem jej skomplikowania.
Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich organizowany jest od 2009 roku. Jego inicjatorką była adw. Joanna Agacka-Indecka, prezes NRA w latach 2007-2010.