"Dziennik Gazeta Prawna" cytuje pismo Andrzeja Zwary, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej do dziekanów wszystkich izb adwokackich w Polsce, w którym zwracam się o wstrzymanie się z wysłaniem list adwokatów do sądów do dnia 31 lipca br. - Takie działanie pozostawi NRA większe możliwości w przedmiocie podjęcia decyzji o formie ewentualnej akcji protestacyjnej całego środowiska adwokackiego – napisał prezes NRA.
Do tego dnia, jak wynika z deklaracji ministra sprawiedliwości Borysa Budki, mają być znane propozycje rozwiązań problemów przedstawionych przez członków palestry szefowi resortu w memorandum (m.in. podwyżki stawek, preselekcji kandydatów do TK, uzgadniania z pełnomocnikami wokand w sprawach karnych itp.).
– Naczelną Radę Adwokacką wiąże uchwała, by po zakończeniu rozmów z ministerstwem podjęła decyzję odnośnie ewentualnych protestów środowiskowych. Dlatego poprosiliśmy kolegów dziekanów, aby do 31 lipca wstrzymali się z wysyłaniem tych list – mówi adwokat Andrzej Zwara, prezes NRA. Więcej>>>

Czytaj: Jest rozporządzenie ws. wspólnej dla adwokatów i radców listy obrońców z urzędu>>>


 
Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych>>>