Sopot chce walczyć o swoje dobre imię i jednocześnie stawia się w roli adwokata 23 polskich miast, w których działa klub Cocomo. Tym procesem prezydent Sopotu  pokazuje, że żadne maisto nie musi biernie przyglądać się "niecywilizowanym" metodom biznesowym, jakie stosuje się w lokalach z różowym logo.
Więcej: Prezydent Sopotu złożył pozew przeciwko firmie prowadzącej klub Cocomo>>>
- Miasto musiało sięgnąć po taki środek prawny, w którym to ono będzie decydowało o tym, co się będzie w sprawie działo i nie będzie uzależnione od uznania urzędnika państwowego w osobie prokuratora - mówi adwokat  Roman Nowosielski na portalu onet.pl
Warto przypomnieć, że Roman Nowosielski jest adwokatem o długoletniej i wszechstronnej praktyce zawodowej. Ma bogate doświadczenie i liczne sukcesy w reprezentowaniu Klientów przed sądami, szczególnie przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Jest specjalistą w zakresie prawa cywilnego, w szczególności dóbr osobistych, reprywatyzacji, prawa autorskiego, prasowego, prawa gospodarczego i administracyjnego. Swoje zainteresowanie koncentruje w dużej mierze na prawie mediów. Występuje jako pełnomocnik w głośnych procesach prasowych reprezentując w nich znane osoby ze świata polityki, mediów i nauki. Adwokat Roman Nowosielski reprezentuje także byłych właścicieli gruntów gdyńskich pozbawionych własności przez władze komunistyczne, osoby odbudowujące po wojnie ze zniszczeń miasto Gdańsk oraz Zabużan. Jest specjalistą w sprawach dotyczących zwrotu wywłaszczonych nieruchomości oraz innych sprawach związanych z szeroko pojętą nacjonalizacją.
Jest także autorem licznych publikacji dotyczących problematyki prawniczej w dziennikach: „Rzeczpospolita”, „Gazeta Prawna” oraz w periodykach: „Monitor Prawniczy”, „Palestra”, „Gazeta Sądowa”, „Jurysta” oraz „Samorząd Terytorialny”.
Adwokat Roman Nowosielski jest członkiem Rad Nadzorczych: Fundacji Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego „Eskulap” w Gdyni, Inveno Sp. z o.o. oraz Żuraw Sp. z o.o.
Od 2005 roku, adwokat Roman Nowosielski jest członkiem Trybunału Stanu.
W 2006 roku za działalność na rzecz województwa pomorskiego został wyróżniony odznaczeniem Wojewody Pomorskiego „Sint sua praemia laudi”, a w roku 2007 Naczelna Rada Adwokacka przyznała mu Złotą Odznakę „Zasłużony dla Adwokatury”.
W 2008 roku adwokat Roman Nowosielski został wyróżniony nagrodą „Złoty paragraf” przyznaną przez „Gazetę Prawną” w kategorii najlepszy adwokat.