Książka jest pięknie wydana, pomimo swojego niejako roboczego charakteru – fioletowo-biała okładka uzupełniona jest zdjęciami symbolizującymi przygotowania aplikantów do egzaminu adwokackiego i radcowskiego.
Autorka Karolina Kocemba jest uznanym autorytetem w wielu dziedzinach związanych z prawem gospodarczym. W 2001 roku była spiritus movens pierwszego komentarza do kodeksu spółek handlowych publikowanego przez prawników Kancelarii na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. W szczególności zajmuje się spółkami giełdowymi, transakcjami, obsługą restrukturyzacji i przedsięwzięć finansowych a także sporami korporacyjnymi.
Jest autorką licznych publikacji, w tym między innymi opracowania na temat due diligence, wydanego w  2013 roku – wraz z Rafałem Szymańskim, pracy na temat obowiązków informacyjnych spółek publicznych.
Karolina Kocemba ma bogate doświadczenie nauczyciela akademickiego, prowadzi zajęcia z aplikantami adwokackimi, jest także członkiem komisji egzaminacyjnej korporacji adwokackiej w Warszawie. Prowadzi liczne szkolenia z różnych dziedzin prawa gospodarczego.