15 lutego 2024 r. rozpocznie się okres rozliczeń PIT za 2023 rok. Przed rozpoczęciem akcji rozliczeń – w dniach 2-14 lutego – Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadza prace w usłudze Twój e-PIT, które - jak zapewnia MF - pozwolą przygotować rozliczenia zasilone milionami informacji od płatników. To gigantyczna operacja informatyczna, która umożliwi wygenerowanie rozliczeń PIT dla podatników.

Podczas prac serwisowych usługa Twój e-PIT będzie czasowo niedostępna. Podatnicy nie będą mogli w tym okresie pobierać dokumentów, które znajdują się w usłudze lub składać korekty rozliczeń za poprzednie lata. Działania te są niezbędne, aby od 15 lutego 2024 r. podatnicy mogli rozliczyć podatek za pomocą usługi Twój e-PIT.

Twój e-PIT to jedna z najpopularniejszych e-usług w administracji publicznej. W ubiegłym roku podatnicy złożyli za pomocą Twój e-PIT aż 11,9 mln deklaracji podatkowych za 2022 r. W tym roku po raz pierwszy także przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wygodnej formy rozliczenia w ramach tej usługi.

Zobacz również: Jaki sprzęt kupić, by skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej