Wymogi w powyższym zakresie określają przepisy rozporządzenia ministra finansów w sprawie określenia wzorów: znaku informującego podróżnych o możliwości zakupu w punktach sprzedaży towarów, od których przysługuje zwrot podatku od towarów i usług, oraz stempla potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej, a także określenia niezbędnych danych, które powinien zawierać dokument będący podstawą do dokonania zwrotu podatku podróżnym (Dz. U. z 2014 r., poz. 426) - w odniesieniu do dokumentu TAX FREE. Natomiast w stosunku do paragonu z kasy rejestrującej są to przepisy rozporządzenia ministra finansów w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. z 2013 r. poz. 363).

Wymóg „jednoznaczności” wymusza na sprzedawcy towarów - podatniku stosowanie nazw konkretnych towarów, a nie nazw grup towarów (np.: jabłka, śliwki a nie owoce oraz laptop, telewizor a nie elektronika, itd.).

Podawanie nazw wywożonych towarów w sposób odmienny od określonego w powołanych przepisach, będzie traktowany jako błąd formalny, skutkujący odmową potwierdzenia wywozu towarów na dokumencie TAX FREE.

Tekst pochodzi z programu Vademecum Głównego Księgowego